wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej klasy rośliny in vitro. Nasze rośliny pochodzą od profesjonalnych producentów. Rośliny kupione u nas to GWARANCJA najwyższej jakości, dużej ilości zdrowych, silnie ukorzenionych i rozwiniętych pędów. Jakość roślin In Vitro zależy bezwzględnie od warunków ich wcześniejszego przechowywania, które to zazwyczaj odbiegają od wymagań roślin tropikalnych.
 

Rośliny in vitro coraz częściej stanowią ozdobę akwariów, jednak wiele osób do roślin hodowanych w taki sposób podchodzi sceptycznie. Skąd wynika takie podejście? Zapewne ze strachu lub przyzwyczajenia do klasycznej formy hodowania roślin akwarystycznych. Otóż, Szanowni Klienci trzeba przełamać tę barierę i zacząć zakładać akwaria na roślinach in vitro :)


Dlaczego rośliny in vitro są lepsze?

Sterylne warunki laboratoryjne, w których przebiega proces rozwoju roślin, gwarantują im środowisko wolne od chorób czy tez ataku grzybów i innych pasożytów, co docelowo zabezpiecza zbiornik akwarystyczny przed plagą np. ślimaków po obsadzeniu go dowolnie wybraną roślinnością.

Przy obsadzaniu zbiornika roślinnością nie ma problemu spowodowanego koniecznością usuwania waty lub innych materiałów, którymi zabezpieczone są systemy korzeniowe roślin hodowanych np. w koszykach. W praktyce, rośliny wyjmujemy z pojemnika transportowego, płuczemy pod strumieniem letniej wody, następnie rozdzielamy na sadzonki o dowolnej wielkości i układamy w przygotowanym podłożu, w zbiorniku za pomocą akcesoriów takich, jak nożyczki akwarystyczne, pęsety.


Kilka zdjęć z naszej szkółki


ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ :)


Przejdź do strony głównej